Veznjak Zrinjskog Dario Čanađija danas je govorio na press konferenciji uoči utakmice Zrinjskog i Az Alkmaara u 1. kolu grupne faze Konferencijske lige.
Čanađija je kazao kako suon i saigrači ispunili očekivanja Uprave u pogledu plasmana u grupnu fazu evropskog takmičenja te da sada mogu uživati u plodovima tog rada…
“Sjećam se kada sam došao prvi put na pripreme. Sjedili smo ovdje u prostoriji i iz Uprave su rekli da je glavni cilj plasirati u bilo koje grupno natjecanje. Mi smo ga ostvarili, živili smo za to, posvetili se i evo sada možemo uživati u tome. Imamo tri atraktivna protivnika, protiv kojih možeš vidjeti gdje si. Kući nikome ne priznajemo da je bolji. Trebamo iskoristiti domaći teren, našu publiku i pokušati napraviti što bolji rezultat”, rekao je veznjak Zrinjskog.
Čanađija je nahvalio ekipu Alkmaara.
“Dobri su. Jaki na lopti, jaki, brzi, motorični. Imaju i oni svoje mane i propuste koje trebamo pokušati iskoristiti”, govori on.
Osvrnuo se i na prvenstvo, gdje je Zrinjski ubilježio dva vezana poraza od Posuša i Sarajeva.
“Ovdje se izgradio šampionski gard. Mislim da je ekipa kaakterna i prava i da nas ne mogu poljuljati jedan, dva ili tri poraza. Imamo svoj put. Nije lijepo nikad izgubiti, to je za nas sportaše najgore. Svjesni smo da protiv Posušja nije bilo dobro. Protiv Sarajeva najradije ne bih komentarisao neke stvari. Međutim, svjesni smo onoga što nije bilo dobro. Uz rad možeo krenuti i izvući što bolje”, dodao je Čanađija.




