U okviru 20. kola Druge lige FBiH-Sjever u Brčkom će sutra biti odigran meč između domače ekipe FK Dizdaruša i lidera na tablici,ekipe OFK Gradina iz Srebrenika.
Biće to susret za „dušu i sjećanje“, u oba tabora raspoloženje je na visokom nivou, i jedni i drugi najavljuju trijumf, osvajanje bodova i povećanje svog bodovnog salda. Domaći igrači koji pružaju dobre partije u nastavku prvenstva su izuzetno motivisani, vrijedno su radili cijelu sedmicu i izvršavali sve zamisli šefa stručnog štaba Mladena Novakovića i sigurno da će svi oni koji zaigraju u ekipi Topnika“ sa Dizdaruše pokazati svoj kvalitet i želju da se suprostave vodećoj ekipi Gradine koja pruža sjajne partije i na putu da je ponovo zaigra u prvoligaškom društvu.
Svi u domaćem taboru znaju da je gost ekipa koja je spoj mladosti i iskustv (Ramić, Andrić, Musić, Delić, Mustafić, Todorović, Isanović, Junuzović…) i da u svaki meč ulazi sa željom da nadigra svakog rivala. No, uz sav respekt i poštovanje svog protivnika, u domaćem taboru znaju da i oni imaju ekipu koja može na megdan svakom rivalu. Sigurno da će to oni potvrditi i u ovom derbiju kola,da će sve ućiniti da izbore povoljan rezultat i da će još jednom pokazati na travnjaku kako se igra i „gine“ za boje i dres kluba.
Prvi čovjek Dizdaruše, neumorni Damir Čaušević o ovom meču rekao je sljedeće:
– Znamo i svi smo u klubu toga svjesni da nam u goste dolazi veoma kvalitetan protivnik čiji dres nosi nekoliko izuzetno dobrih igrača i koji je svojim dosadašnjim rezultatima pokazao i potvrdio svoju vrijednost.Naši igrači su spremni i izuzetno motivisani da odigraju što najbolje mogu i da pariramo opasnom rivalu. Biće ovo prava prvenstvena utakmica sa puno borbenosti,trke,htijenja,želje za trijumfom obje ekipe. Ono što je sigurno biće to meč za nogometne udžbenike i velika je šteta što neće biti gledalaca na tribinama da uživaju u potezima igrača oba tima,jer sigurno je da će biti efektnih zgoditaka,sjajnih akcija,udaraca,odbrana golmana oba rivala. Naša ekipa ide na pobjedu,dat ćemo sve od sebe da upišemo povoljan rezultat, iako je Gradina favorit u ovoj utakmici.
R. Mamela /sportske.ba
