Mladi bh. fudbaler Nidal Čelik nastavlja dobijati sve veću minutažu u dresu Lens, a dobrim igrama sve više se nameće i kao kandidat za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Selektor Sergej Barbarez sutra bi trebao objaviti spisak Zmajeva za naredne reprezentativne izazove, a mnogi očekuju da bi se među pozvanima mogao naći i talentovani defanzivac koji sve više dobija priliku u jednom od najboljih timova francuske Ligue 1.
Čelik će danas ponovo biti u startnoj postavi Lensa u utakmici 25. kola protiv Metza, koja se igra od 15 sati. Ovo će mu biti peti uzastopni meč u kojem počinje od prve minute, što pokazuje veliko povjerenje stručnog štaba francuskog kluba.
Lens ove sezone igra odlično i trenutno zauzima drugo mjesto na tabeli sa 53 boda, četiri manje od lidera Paris Saint-Germaina, uz utakmicu manje.
Mladi stoper, koji će u julu napuniti 20 godina, član je Lensa od 2025. godine kada je stigao iz FK Sarajevo, a nastupi u jednoj od najjačih evropskih liga u tako ranoj fazi karijere mogli bi mu donijeti i prvi ozbiljniji poziv u reprezentaciju Bosne i Hercegovine.




