Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Damir Sadiković govorio otvoreno o povratku u Željezničar

    Damir Sadiković govorio otvoreno o povratku u Željezničar

    13.09.2022
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Damir Sadiković trenutno nastupa za ekipu Kolubare u Srbiji. U komšiluk je stigao nakon epizode u Cracoviji i osvojenog trofeja.

    Iako se pojavila informacija da je Sadiković imao poziv od strane Željezničara za njegov povratak u tim, bivši igrač “Plavih” je to demantovao u razgovoru za MerdianSport.

    “Niko me nije kontaktirao iz Željezničara da se vratim u tim. Bilo je pokušaja od strane nekih ljudi, to je bilo više ispitivanje da li bih ja to htio i da li ima želje, ali me niko nije kontaktirao sa konkretnom ponudom” – otkrio je Sadiković.

    Osvrnuo se zatim na svoj period u plavom dresu.

    “Period u Želji bih podijelio na dva dijela. Prvi dio kada još uvijek nisam bio dovoljno zreo za Željezničar, jer sam bio previše mlad i neiskusan. Utakmice, iskustvo i sve što sam u tom periodu naučio u Željezničaru mi je pomoglo za nastavak moje karijere. Drugi dio je bio puno bolji, tačnije to je bio moj povratak u Željezničar i tada sam bio zreliji i fizički i intelekutalno” – rekao je Sadiković na početku razgovora.

    Bivši igrač Željezničara je mišljenja da će “Željo” uvijek biti veliki klub, jer iz svoje svakodnevnice i razgovora sa trenutnim saigračima osjeća to poštovanje i veličanje kluba sa “Grbavice”.

    “Mislim da će svi igrači i oni koji su igrali i koji nisu igrali reći da je Grbavica posebna i da ima to nešto i kada se samo pojavite na njoj, osjetite tu dušu. Sada kada u razgovoru s nekim u Srbiji spomenem Grbavicu svi kažu da je Grbavica nešto posebno, kao i ljudi, navijači i da se stvarno osjeti ta povezanost između kluba i navijača. Željo je veliki klub i Željo će uvijek biti brend. Baza navijača može biti samo veća kada je u pitanju Željo” – mišljenja je nekadašnji zadnji vezni Željezničara.

    Dado Sadikovic FK Željezničar Sarajevo
    Prethodni članakSindikat profesionalnih fudbalera u BiH: NSBiH je favoriziranjem Borca obesmislio licenciranje
    Sljedeći članak Oglasio se još jedan reprezentativac BiH: Protiv sam utakmice sa Rusijom

    Povezani članci

    Neobično obećanje španskog reprezentativca pred Mundijal 2026

    12.06.2026

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026

    Bernardo Silva na korak od Real Madrida: Mourinho navodno odigrao ključnu ulogu?

    12.06.2026

    Talenti: Džanan Husarić, golgeter pred kojim je svijetla budućnost

    11.06.2026
    Najnovije

    Bogdanović o tragičaru u redovima BiH: Pa sine kad ćeš ga dati ako ne sad!

    13.06.2026

    Rooney smatra da je Vasilj morao dobiti crveni karton: “To je bila opasna igra”

    13.06.2026

    Sofascore ocijenio Zmajeve: Defanzivci briljirali, jedan igrač podbacio

    13.06.2026

    Jovo Lukić nakon Kanade: Žao mi je zbog pobjede, ali ovo je veliki korak

    13.06.2026
    Preporuka

    Bogdanović o tragičaru u redovima BiH: Pa sine kad ćeš ga dati ako ne sad!

    Amar Osim: Tokom cijele utakmice nismo napravili smislenu akciju

    ESPN oduševljen potezom Kolašinca: Ovo će biti odbrana Mundijala

    Zeljković nakon boda protiv Kanade: Imamo kvalitet da se borimo za prolazak dalje

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.