Navijači danskog prvoligaša Kopenhagena na nesvakidašnji su način protestvovali zbog odgode utakmice drugog kola tamošnje lige za prvaka protiv Midtyjllanda.
Ona se prvobitno trebala igrati u nedjelju, 8. aprila, ali je nositelj televizijskih prava utakmicu premjestio na ponedjeljak jer se u to vrijeme – zamislite – vozila utrka Formule 1 u Bahreinu?!
Na samom početku utakmice navijači danskog prvaka zasuli su travnjak MCH Arene u Herningu autićima koje je potom sklanjao Stephan Andersen, golman Kopenhagena.
Midtyjlland je pobijedio 3:2 i prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda Kopenhagena. Izjednačen je na vrhu s Brøndbyjem sa 66 bodova, a Nordsjælland (53) i Kopenhagen (47) daleko su iza.




