Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Dinamo u krizi, protiv Milana će slijediti Zvezdin primjer

    Dinamo u krizi, protiv Milana će slijediti Zvezdin primjer

    18.12.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    16.08.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 03. kolo, GNK Dinamo - HNK Sibenik.
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Dinamo Zagreb prolazi kroz težak period u domaćem prvenstvu, gdje već pet utakmica zaredom ne zna za pobjedu. Posljednji put slavili su još 1. novembra protiv Šibenika, a s osvojena samo tri boda u tom razdoblju trenutno su najgora ekipa HNL-a. No, situacija u Ligi prvaka potpuno je drugačija.

    Od dolaska Nenada Bjelice na klupu, Dinamo je u pet utakmica osvojio osam bodova, pobijedivši RB Salzburg i Slovan iz Bratislave u gostima. Na Maksimiru su izgubili od Borussije Dortmund te remizirali s Monacom i Celticom. Upravo je ta utakmica protiv Celtica bila ključna za daljnji plasman. Dinamo je remijem bez golova osigurao nadu za prolaz u sljedeću fazu, ali će to morati potvrditi u preostale dvije utakmice – gostovanju kod Arsenala i domaćem susretu s Milanom, piše Index.hr.

    Bjelica bira bitke

    Protiv Celtica, Bjelica nije mogao računati na nekoliko ključnih igrača – Brunu Petkovića, Josipa Mišića i Petra Sučića. Dinamo je nastupio s jasnim defanzivnim planom, s ciljem da zatvori prilaze svom golu i izbjegne poraz. Strategija je uspjela, ali je rezultirala utakmicom bez previše napadačkih ambicija.

    Bjelica je procijenio da će protiv Milana, krajem siječnja na Maksimiru, imati bolju priliku za osvajanje tri boda i prolazak dalje. Do tada se nada povratku ozlijeđenih igrača, što bi značajno povećalo šanse Dinama protiv Rossonera.

    Milan pod pritiskom, Zvezda pokazala njihove slabosti

    Milan, koji je već osigurao prolazak u iduću fazu Lige prvaka s 12 bodova iz šest utakmica, dolazi u Zagreb nakon neuvjerljive pobjede nad Crvenom zvezdom (2:1). Zvezda je u toj utakmici pokazala kako Milan nije nepobjediv. Branili su se u formaciji 4-4-2, fokusirajući se na zatvaranje prostora na stranama, posebno na lijevoj, gdje ordiniraju Rafael Leao i Theo Hernandez. Iako je Milan stvorio prilike, Zvezda je discipliniranom igrom uspjela ograničiti njihov učinak.

    Drugo poluvrijeme donijelo je hrabriju Zvezdu, koja je preuzela inicijativu i pokazala kako Milan može biti ranjiv, čak i na postavljenu obranu. Ta utakmica daje Dinamu recept za susret na Maksimiru – koncentrirana obrana, uz povremene pokušaje kroz tranziciju i hrabriji pristup prema naprijed.

    Dinamo traži nadu, Fonseca pod pritiskom

    Trener Milana Paulo Fonseca suočava se s izazovima, ne samo u igri već i u svlačionici. Milan je trenutno tek osmi u Serie A, s 23 boda u 15 kola, a atmosfera u klubu nije idealna. Fonseca je nakon utakmice sa Zvezdom javno govorio o problemima u svlačionici, što je dodatno potaknulo spekulacije o njegovoj budućnosti.

    Zimski prijelazni rok mogao bi donijeti promjene u obje ekipe, kako na trenerskom, tako i na igračkom planu. No, Dinamo može izvući pouke iz primjera Zvezde i s pravom se nadati pozitivnom ishodu protiv Milana. Bez obzira na trenutnu krizu, zagrebački klub ima alate i iskustvo za izazivanje jednog od najjačih klubova Italije.

    dinamo Liga prvaka
    Prethodni članakPotez Husića postao svjetska vijest: Pogledajte sta Englezi pisu o Slobodi
    Sljedeći članak Kenan Kodro vodio Gaziantep do pobjede

    Povezani članci

    Boston ušao u Guinnessovu knjigu rekorda: Predstavljena najveća fudbalska lopta na svijetu

    13.06.2026

    Feđa Dudić se vratio: Radnički potvrdio povratak uspješnog bh. stručnjaka

    12.06.2026

    Papa Lav XIV postao počasni član Real Madrida

    12.06.2026

    Ogroman broj navijačkih pjesama uoči SP-a kreirala je umjetna inteligencija

    12.06.2026
    Najnovije

    Srbija dobija veliko pojačanje: NBA košarkaš spreman za duele sa BiH i Švicarskom

    13.06.2026

    Boston ušao u Guinnessovu knjigu rekorda: Predstavljena najveća fudbalska lopta na svijetu

    13.06.2026

    The Guardian oduševljen Barbarezovim stajlingom: “Moglo bi postati trend”

    13.06.2026

    Bogdanović o tragičaru u redovima BiH: Pa sine kad ćeš ga dati ako ne sad!

    13.06.2026
    Preporuka

    Bogdanović o tragičaru u redovima BiH: Pa sine kad ćeš ga dati ako ne sad!

    Amar Osim: Tokom cijele utakmice nismo napravili smislenu akciju

    ESPN oduševljen potezom Kolašinca: Ovo će biti odbrana Mundijala

    Zeljković nakon boda protiv Kanade: Imamo kvalitet da se borimo za prolazak dalje

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.