Radomir Đalović više nije trener NK Maribora – potvrdio je slovenski velikan na svojoj zvaničnoj stranici. Sa crnogorskim stručnjakom klub su napustila i četiri člana stručnog štaba: Igor Čagalj, Davor Landeka, Vito Tercolo i Antonio Pavlinović.
Đalović je na klupi Maribora proveo svega 16 dana. Ekspresno je stigao 9. septembra, debitovao pobjedom protiv Mure (1:0), potom slavio protiv Aluminija (2:3), a u Kupu deklasirao Jurovski dol sa 13:0. Ipak, njegov mandat završio je jednako brzo kako je i počeo.
U saopćenju objavljenom nakon prekida saradnje, klub je pojasnio okolnosti koje su dovele do ovog iznenadnog raspleta. Tokom treninga na raskvašenom terenu došlo je do fizičkog sukoba dvojice igrača nakon duela za loptu. Verbalna prepirka prerasla je u kraći obračun, a u razdvajanju učestvovali su i članovi stručnog štaba.
Đalović je bio među onima koji su smirivali situaciju i pritom zadobio udarac. Trening je, međutim, nastavljen do kraja, a igrači su se kasnije zajedno izvinili zbog incidenta. Klub je naglasio da ovakve stvari, iako neugodne, nisu neuobičajene u svijetu fudbala.
Ipak, samo nekoliko dana kasnije Maribor je objavio prekid saradnje s bivšim trenerom Rijeke, koji je tako okončao svoj prvi angažman nakon što je prošle sezone u Hrvatskoj osvojio dvostruku krunu.




