Nakon žestokih prozivki koje je Rade Bogdanović uputio na njegov račun, legendarni fudbalski trener i pedagog Milovan Đorić odlučio je da javno odgovori. U razgovoru za Kurir, popularni “Bata Đora” demantovao je sve tvrdnje koje je Bogdanović iznio u emisiji “Indirektno kod Popa i Milana”, gdje ga je nazvao “najvećim zlotvorom srpskog fudbala”.
“Moram da odgovorim tom klošaru,” rekao je Đorić oštro. “Nagrdio sam ga dva puta, izgleda da ću morati opet. Rade Bogdanović nema pojma o čemu priča.”
“Bio sam osnivač škole po pravilima UEFA”
Đorić je podsjetio javnost da je upravo on bio jedan od ključnih ljudi u formiranju trenerske škole u Srbiji, i da se sve radilo po propisima UEFA.
“Pozvao me pokojni generalni sekretar Saveza, Bata Bulatović, i rekao da napravim školu prema jasnim instrukcijama UEFA, koja je to i tražila. Radili smo tačno po njihovim pravilima i dobijali najveća priznanja. To su činjenice, sve drugo su laži,” naglasio je Đorić.
“Piksi je završio školu kod mene – i na to sam ponosan”
U nastavku razgovora, Đorić je istakao da je posebno ponosan na generaciju trenera koji su prošli njegovu školu, među kojima je i bivši selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi.
“Ne radim u toj školi već 15 godina. Poslije mene došli su drugi ljudi – Dušan Savić i drugi. Ali mogu da kažem da su naši najbolji treneri završili baš kod mene. Dragan Stojković je bio moj đak i na to sam izuzetno ponosan,” rekao je Đorić.
“Nedovršeni srbobosanac”
Đorić nije štedio riječi ni kada je govorio o samom Bogdanoviću. “Jednom sam rekao da je on nedovršeni srbobosanac. Tad sam ga umirio, ali izgleda da nije bilo dovoljno. Tup je. Volio bih da mi kaže čime se on to bavi, pa da možemo ravnopravno da pričamo.”
Dodao je i da ga Bogdanovićeve izjave ne dotiču: “Da se radi o nekom ozbiljnom i stručnom čovjeku, možda bih se zabrinuo. Ovako — ni najmanje.”
“I on je završio našu školu”
Na kraju, Đorić je podsjetio da Bogdanović, iako sada kritikuje, i sam potiče iz iste te trenerske škole.
“Rade pljuje školu i mene, a ne kaže da je i on sam završio tu istu školu — od B do A licence, kod mene, iako ga se baš i ne sjećam. Koliko znam, trenirao je samo BASK iz Beograda, i to vrlo kratko. Poslije toga — gdje je bio, šta je radio, koje rezultate postigao?” upitao je Đorić.




