Fudbaler Sarajeva, Miomir Đuričković je za MeridianSportBH istakao da se pred derbi protiv Željezničara najviše fokusiraju na sebe.
Đuričković je istakao da mu dosta znači podrška koju dobija, a za derbi je dodao da se nada da će završiti kao i prošli kada je Sarajevo slavilo sa 3:0.
“Očekivanja su uvijek najveća i nadamo se da će se i ovaj derbi završiti rezultatom kakvim se završio onaj prvi na Koševu. Daćemo sve od sebe i nadamo se povoljnom rezultatu. Mislim da nema potrebe da pozivamo navijače na ovu utakmicu, jer siguran sam da će tribine biti maksimalno popunjene, naravno što se tiče Hordi. Sigurni smo da će nam dati maksimalnu podršku” – kazao je Đuričković i nastavio:
“Naravno znači mi puno, od prve utakmice od kada sam došao prihvaćen sam na sjajan način, o tome smo već pričali, ali sada poslije ove utakmice se to diglo na jedan veći nivo. Svakako to mi je čast i zadovoljstvo zbog toga, to predstavlja dodatni motiv i dodatni pritisak i odgovornost prema tim istim navijačima da im mi na terenu kao igrači vratimo dobrim igrama i najboljim mogućim zalaganjem u tom trenutku”.
Ponovio je da mu je čast što dobija pohvale od navijača Sarajeva.
“Znači mi puno, stvarno je čast i privilegija čitati takve komentare od mnogobrojnih navijača Sarajeva, ali nisam naravno sam učestvovao, moram da kažem da je tu bilo još puno, ako ne i većina igrača našeg tima, tako da mislim da s svi uvijek tu u svrsi tima i svi se zajedno bore za isti cilj. Što se tiče toga ko će nositi kapitensku traku, totalno je nebitno mislim da svi igrači zaslužuju to svojim zalaganjem na svojoj poziciji i da to između nas neće praviti nikakvu razliku” – rekao je Miomir.
Pred derbi protiv Željezničara je naveo da im je glavni cilj popraviti utisak iz prve dvije utakmice drugog dijela sezone.
“Atmosfera je odlična, nadamo se da će utakmica protiv Borca biti najava izlaska iz krize koja nas je zadesila na startu drugog dijela šampionata. Sigurno ćemo dati sve od sebe da popravimo utisak iz prve dvije utakmice, utakmica protiv Borca je dokaz da možemo da budemo kompaktni i sigurni u odbrani, a kada smo takvi sigurno je da ćemo u napadu nešto pozitivno napraviti za tim” – objasnio je Đuričković i ponovo se dotakao teme navijača:
“Ja bih se njima prije svega zahvalio na podršci koju smo dobili nakon prva dva poraza koja su nam se zadesila u prvenstvu. Stvarno su nam dali samo riječi podrške i zahtjev da od nas očekuju samo borbu i zalaganje na terenu i da će oni to cijeniti. Svakako da bi im poslali samo riječi zahvalnosti, jer su s nama na svakoj domaćoj i gostujućoj utakmici”.
Ovaj derbi će biti odigran na “Grbavici” i nada se da se neće osjetiti prednost domaćeg terena za Željezničar.
“Svakako da se ovdje osjeća domaći teren, ali mislim da će tribina koja je predviđena za naše navijače biti popunjena do maksimuma i da ćemo dobiti bezrezervnu podršku kakvu smo dobijali na svakom gostovanju do sad i da se taj domaći teren koji Željezničar ima ovaj put neće osjetiti” – naglasio je igrač Sarajeva i svoj sunarodnika je izdvojio iz protivničkog tima:
“Mislim da svakako možda ponajbolji u tom sastavu po kvalitetu je moj zemljak Aleksandar Boljević. Na njega ćemo svakako obratiti posebnu pažnju, ali više se fokusiramo na sebe i svoju igru, a za protivnika se vrlo kratko spremamo i uglavnom gledamo na sebe”.
Na pitanje ko bi volio da postigne gol, imao je kratku želju.
“Što se mene tiče ne znam ko će ni početi još uvijek, ali nadam se da će se svaki napadač upisati makar po jednom i da ćemo slaviti visokim rezultatom” – kazao je Đuričković.
Derbi između Željezničara i Sarajeva na programu je u nedjelju u 18.45h.