Manchester City zvanično je doveo Gianluigija Donnarummu iz Paris Saint-Germaina u transferu vrijednom 26 miliona funti.
Italijanski reprezentativac potpisao je petogodišnji ugovor s opcijom produženja na još jednu sezonu.
Donnarumma će nositi dres s brojem 99, a ujedno je postao i sedmo i posljednje ljetno pojačanje Građana, čija je ukupna potrošnja u ovom prelaznom roku dosegla 185,8 miliona funti. On će na golu zamijeniti Edersona, koji je ranije ove sedmice prešao u Fenerbahče.
„Potpis za Manchester City za mene je poseban i ponosan trenutak. Dolazim u ekipu prepunu svjetskih talenata i u tim koji vodi jedan od najvećih trenera u historiji fudbala, Pep Guardiola. Ovo je klub u koji bi svaki igrač želio doći. Dugo sam s divljenjem pratio City, a sada imati priliku da igram ovdje za mene je ogromna čast i privilegija“, izjavio je Donnarumma za klupski sajt.
„Jedva čekam da upoznam nove saigrače, stručni štab i navijače. Igrati na Etihadu bit će nešto posebno za mene. Veoma sam uzbuđen zbog onoga što dolazi i mogu obećati da ću dati sve od sebe da pomognem klubu da ostvari još veće uspjehe.“




