Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Rukomet»Dragan Zovko novi trener RK Bosna Centrotrans Visoko

    Dragan Zovko novi trener RK Bosna Centrotrans Visoko

    26.06.2017
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Ulazak Nermina Salmana u Upravni odbor RK Bosna Centrotrans Visoko već je dobio svoju prvu ozbiljnu notu. Zahvaljujući njegovom angažmanu i uz pomoć ostatka UO Visočani od danas imaju novog trener, a to je iskusni stručnjak Dragan Zovko.

    “Postigao sam dogovor sa visočkom Bosnom. To je još načelno, ali ja sam čovjek koji drži riječ i uskoro sam u Visokom da potpišemo ugovor. Čast mi je zadovoljstvo da sam dobio poziv da dođem jednu takvu sredinu. Neće biti lako, jer bez obzira na iskustvo Visoko je rukometna sredina i veliki broj ljudi poznaje ovaj sport, ali za mene je ovo veliki izazov i radujem se dolasku. Dugo sam se lomio oko prihvaćanja ugovora, ali dobro se poznajem sa gospodinom Salmanom i vidim da i on i Upravni odbor Bosne Centrotrans imaju jasnu viziju napretka kluba i vraćanje starog sjaja”, izjavio je Zovko.

    Inače, Zovko je rođen u Jajcu, a u ovom gradu počeo se baviti rukometom. Debi u prvom timu Jajca imao je u sezoni 1977/78, a dva puta je dolazio u sarajevski Željezničar (1980. i 1981.), ali ga je napuštao nezadovoljan tretmanom i nedovoljnom minutažom.
    U sezoni 1984/85 nosio je dres novosadske Vojvodine, a nakon toga je tri godina nastupao za Radnik iz Donjeg Vakufa. U sezoni 1988/89 igrao je za Borac iz Travnika, a nakon toga odlazi u francuski Montpont-Liburne.
    U ovom klubu je počeo trenersku karijeru, a dvije godine je bio trener-igrač, da bi u sezoni 1991/92 postao trener ženskog tima Bordeauxa, a nakon toga je vodeći Dijon (žene) dvije godine zaredom igrao polufinale IHF Cupa. U sezoni 1994/95 preuzeo je drugoligaša Venissieuxa, da bi u periodu od 1995. do 1998. godine vodio Villerubanne i uveo ga u prvi rang francuskog rukometa (D1), te izborio polufinale Kupa Francuske.
    U sezoni 1999/2000 prezeo je Morteau (N3 liga u Francuskoj), da bi nakon godinu preuzeo ženski tim St. Cyr sur Mer s kojim je imao cilj opstanak u D2 ligi, što je i izborio. Od 2001. do 2004. vodio je ženski tim ASUL-a s kojim je igrao u prvom i drugom ranu ženskog rukometa. Od 2005. do 2008. vratio se u muški rukomet i vodio je SMV Vernon, a u sezoni 2005/06 uveo je ovaj tim u LNH (prvi rang francuskog rukometa).
    U sezoni 2009/10 prezeo je Chenois-Geneve HB u Švicarskoj i uveo ga u prvu ligu. Nakon toga uslijedio je povratak u Francusku, gdje je preuzeo Creteil i vratio ga u prvi rang takmičenja.
    U sezoni 2012/13 vodio je juniorsku reprezentaciju Katara s kojom je postao prvak Azije i tako izborio nastup na Svjetskom prvenstvu, koje se održalo u Bosni i Hercegovini. Ovu selekciju vodio je i na ovom takmičenju.
    U sezoni 2013/14 dobio je ugovor na sedam mjeseci sa Tremblayem, a cilj je bio da ekipa osigura opstanak u prvom rangu u čemu je i uspio. U ljeto 2015. potpisao je dvogodišnji ugovor sa ženskim timom Cannesa, ali je klub iz administrativnih razloga istupio iz lige i odlučio se takmičiti u amaterskom rangu.

    Osim dolaska Zovke za trenera visočka Bosna danas je dobila i novog direktora kluba, a to je istaknuti i dugogodišnji rukometni djelatnik Esad Konjičanin, dok će funkciju generalnog sekretara u narednom periodu obavljati Elbis Rašidović.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    rk bosna centrotrans
    Prethodni članakTrener Zete otkrio zašto su se njegovi igrači radovali nakon što su izvukli Želju
    Sljedeći članak Bašić se na Wimbledonu nije zadržao ni 50 minuta

    Povezani članci

    Rukometni TV turnir šampiona

    Doboj: Rukometni TV turnir šampiona okuplja ekipe iz Evrope i Katara

    19.06.2026
    Partik Pavičić

    Rastanak u Mostaru: Bek se vratio u Izviđač

    19.06.2026
    Slađana Topić

    Slađana Topić nova je selektorica ženske rukometne reprezentacije Gvatemale!

    17.06.2026
    Smajić predstavljen u Tuzli

    Sloboda jača ekipu za novu sezonu: Nakon 20 godina u Konjuhu, iskusni bek stigao u Tuzlu

    16.06.2026
    Najnovije
    Igrač iz prve postave Zmajeva danas nije trenirao

    Veliki problem pred Katar: Amar Dedić propustio posljednji trening uoči utakmice

    23.06.2026
    Lukić na treningu Zmajeva

    Dok se Lukić sprema za Katar, Cluj mu postavio cijenu: Francuzi i Nijemci ozbiljno zagrijani

    23.06.2026
    Oduševljenje bh. navijačima

    Bh. navijači oduševili SoFi, tiktoker poručio: Ovo nisam osjetio ni u jednom američkom sportu! (VIDEO)

    23.06.2026
    Ronaldo je obilježio ovaj susret

    Portugalci petardom počastili Uzbekistan, Ronaldo ušao u anale

    23.06.2026
    Preporuka
    Lukić na treningu Zmajeva

    Dok se Lukić sprema za Katar, Cluj mu postavio cijenu: Francuzi i Nijemci ozbiljno zagrijani

    Posljednje uštimavanje pred Katarane

    Posljednji trening je završen: Zmajevi puni optimizma putuju u Seattle po ostvarenje sna! (FOTO)

    kylian mbappe

    Pitali su Mbappea ko je najbolji svih vremena, Messi ili Ronaldo? Odabrao je i objasnio

    zlatko dalic hrvatska

    Dalić potvrdio da mijenja sastav za Panamu: Dobar je bio, ali ide na klupu

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.