Danas je u Tokiju Srbija osvojila svoje drugo ovogodišnje olimpijsko zlato. Za njega je zaslužna karatistkinja Jovana Preković koja je bila najbolja u disicplini do 61. kilogram.
Preković na olimpijadi nije izgubila nijednu borbu. Zlato joj je donijela pobjeda nad Kineskinjom Xiaoyan Yin.
Prvo ovogodišnje olimpijsko zlato u Srbiju odnijela je taekwondoistkinja Milica Mandić. Srbija će imati priliku i za treću zlatnu medalju u Tokiju, s obzirom da je vaterpolo reprezentacija Srbije zakazala finale s Grčkom.




