Košarkašku reprezentaciju Bosne i Hercegovine ove godine očekuje nastup na Evropskom prvenstvu, a svoje mečeve igrat će na Kipru.
Izabranici Adisa Bećiragića smješteni su u izuzetno zahtjevnu grupu u kojoj se nalaze Italija, Španija, Grčka, Gruzija i domaćin Kipar.
Dvorana “Spiros Kiprianou” u Limasolu prolazi kroz završne radove – postavljen je novi parket, a tribine su u fazi rekonstrukcije kako bi sve bilo spremno za dolazak najboljih reprezentacija Evrope.
Spiros Kiprianou” doživljava potpuni redizajn kako bi bila dostojna velikog takmičenja kakvo je Evropsko prvenstvo. Riječ je o najvećoj multifunkcionalnoj sportskoj areni na Kipru, kapaciteta oko 6.000 mjesta, a trenutno se provode završni radovi na modernizaciji objekta.
Iz Košarkaškog saveza Kipra poručuju: “Ponosni smo, spremni i zajedno pišemo historiju.”
Evropsko prvenstvo trajat će od 27. augusta do 14. septembra.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.