Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»EKSKLUZIVNO Gotovo je, Pjanić je u avionu, sutra ljekarski pregled i potpis ugovora

    EKSKLUZIVNO Gotovo je, Pjanić je u avionu, sutra ljekarski pregled i potpis ugovora

    24.09.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: Arhiv
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Miralem Pjanić nakon dugih pregovora dolazi u jedan od najvećih ruskih klubova.

    Miralem Pjanić postat će novi igrač CSKA, sa kojim je dogovorio uslove ugovora. Pjanić je prelazak u redove ruskog velikana potvrdio za Sportske.ba.

    Pjanić se javio sa aerodroma te potvrdio da prelazi u CSKA. Ljekarski pregled i potpis ugovora bit će obavljeni sutra.

    Bivši reprezentativac BiH posljednji ugovor imao je u Al-Sharjahu iz UAE. U bogatoj karijeri nosio je dres Metza, Lyona, Rome, Juventusa, Barcelone, Bešiktaša….

    Miralem Pjanić je odabrao vrhunski klub, nekadašnjeg pobjednika Kupa UEFA, i osvajača 13 titula prvaka Rusije. CSKA je evropska elita, bez obzira što ruski klubovi već dvije sezone ne igraju u evropskim kupovima. To je klub u kojem su uvijek igrali reprezentativci, a među njima i Elvir Rahimić, popularni general, nekadašnji reprezentativac BiH koji je sa Pjanićem igrao u dresu Zmajeva i dao sjajne preporuke svom nekadašnjem klubu.

    Pjanić dolazi u ekipu koju sa klupe vodi Marko Nikolić, trener iz Srbije koji ga poznaje, posebno iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Nikolićev zadatak je da vrati CSKA u vrh tabele, trenutno je na 6. mjestu tabele sa 14 bodova, devet manje od lidera Zenita.

    Miralem je dogovorio ugovor na jednu sezonu uz opciju produženja na još jednu, uz godišnju platu od milion eura plus bonusi.

    CSKA će biti veliki izazov za Pjanića koji i sa 34 godine još može igrati vrhunski nogomet, a ruska Premijer liga čini se idealnom za njega.

    Bosanac je svojevremeno važio za jednog od najboljih veznih igrača u Evropi – tada je igrao za Romu i Juventus. Najuspješniji dio svoje karijere proveo je u Torinu: odigrao je 178 mečeva za Juve u svim takmičenjima, stigao do finala Lige prvaka 2017. godine, a četiri puta je osvojio Seriju A.

    Pjanić je 2020. godine iz Juventusa prešao u Barcelonu za 60 miliona eura, a brazilski vezista Artur krenuo je u suprotnom smjeru. Međutim, ta razmjena je bila neuspješna: karijere oba igrača krenule su nizbrdo. U Kataloniji se Miralem nije proslavio i nakon sezone otišao je na pozajmicu u Beşiktaş. Posljednje dvije godine proveo je u Sharhji iz UAE. Ujedno je i drugi po broju utakmica za bh. reprezentaciju (115), više je igrao samo Edin Džeko (136). U maju je Pjanić objavio povlačenje iz nacionalnog tima.

    Miralem Pjanić
    Prethodni članakBarcelona pronašla novog golmana?
    Sljedeći članak Velež do vrha napunio mrežu GOŠK-a

    Povezani članci

    Vini Peixoto je za Plave postigao pet golova

    Emotivan oproštaj Brazilca od Plavih: Nositi ovaj dres bila je ogromna čast

    22.06.2026
    Messi je ušao u historiju Mundijala

    Rekorderski golovi Messija Gaučosima donijeli prolazak grupne faze (VIDEO)

    22.06.2026
    LIONEL MESSI

    Lionel Messi postao najbolji strijelac na SP svih vremena, a i najviše penala je promašio ikada

    22.06.2026
    Zmajevi tempiraju formu za Katar

    Reprezentativci BiH nastavili pripreme za važan duel protiv Katara (FOTO)

    22.06.2026
    Najnovije
    Vini Peixoto je za Plave postigao pet golova

    Emotivan oproštaj Brazilca od Plavih: Nositi ovaj dres bila je ogromna čast

    22.06.2026
    Messi je ušao u historiju Mundijala

    Rekorderski golovi Messija Gaučosima donijeli prolazak grupne faze (VIDEO)

    22.06.2026
    Studenti okreću novo poglavlje

    Nova uprava KK Bosna izlazi pred javnost, bit će predstavljeni ciljevi Studenata

    22.06.2026
    LIONEL MESSI

    Lionel Messi postao najbolji strijelac na SP svih vremena, a i najviše penala je promašio ikada

    22.06.2026
    Preporuka
    LIONEL MESSI

    Lionel Messi postao najbolji strijelac na SP svih vremena, a i najviše penala je promašio ikada

    Džanan Musa propušta dva susreta Zmajeva

    Dario Gjergja potvrdio loše vijesti: Musa mora mirovati do 21. jula

    vjeridba na tribinama urugvaj iran

    Snimka vjeridbe na tribinama je hit, veća dva baksuza vjerovatno ne postoje. Ljudi pišu: Razvedi se čovječe

    sergej barbarez (2)

    Hrvatski mediji pišu da Hrvati zbog sebe moraju navijati protiv BiH u duelu s Katarom?!

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.