Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić oglasio se emotivnom porukom kojom se, barem za ovu sezonu, oprostio od Utah Jazza.
Iskusni centar, koji je u Utah stigao prošlog ljeta kroz razmjenu sa Charlotte Hornetsima, zahvalio se navijačima i klubu na podršci koju je imao tokom boravka. Istakao je da mu je pružena prilika da se pokaže ne samo kao igrač, već i kao osoba.
“Utah, iz dubine srca hvala vam na svoj ljubavi i podršci. Dočekali ste me kao igrača, ostavili sve po strani i dali mi šansu. To nikada neću zaboraviti”, poručio je Nurkić.
Njegova sezona u dresu Jazza bila je veoma uspješna sve do povrede koja ga je udaljila s parketa. U 41 odigranoj utakmici prosječno je bilježio 10,9 poena, 10,4 skoka i 4,8 asistencija za nešto više od 26 minuta igre, potvrđujući svoju važnu ulogu u timu.
Nurkić je bio ključni faktor u igri pod košem i organizaciji napada, ali je krajem februara morao na operaciju nosa, što je prekinulo njegov ritam i sezonu.
Utah 🏔️🎷, from the bottom of my ❤️, thank you for all the love and support you gave me every single night. It meant the world to me 💙
You welcomed me as a player, put everything aside and gave me a real chance to show you who I am as a person. I’ll never forget that.
Big… pic.twitter.com/VfmbgHyXi5
— Jusuf Nurkić 🇧🇦 (@bosnianbeast27) April 13, 2026




