U okviru 22. kola Eredivisie, danas od 16:45 sati na stadionu Euroborg u Groningenu sastaju se Groningen i PSV Eindhoven, naš mladi Zmaj Emir Bajraktarević je dobio upravu u okviru ove utakmice novu šansu da pokaže svoj talenat.
Naime, zvanični sastavi su objavljeni, a u početnoj postavi PSV-a našao se i Esmir Bajraktarević, reprezentativac Bosne i Hercegovine. Mladi Zmaj će tako od prve minute dobiti priliku u dresu lidera nizozemskog prvenstva.
PSV u ovaj susret ulazi kao ubjedljivo prvoplasirani tim Eredivisie sa 56 osvojenih bodova, čak 15 više od najbližeg pratioca, dok Groningen sa 31 bodom želi iskoristiti domaći teren i pružiti što jači otpor favorizovanom rivalu.
Bajraktarević u posljednje vrijeme uživa sve veće povjerenje trenera Petera Bosza, što potvrđuje i današnji start u prvih jedanaest. Nakon odličnih partija u KNVB kupu, gdje je postigao dva gola, kao i zapaženog nastupa protiv Feyenoorda, mladi reprezentativac BiH nastavlja niz utakmica s ozbiljnom minutažom.
Kontinuitet nastupa u redovima PSV-a predstavlja važan signal i za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, posebno uoči predstojećih izazova i baraž-utakmica koje slijede u nastavku sezone.




