Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Evo koliko traje rok za promjenu terena na Pecari i kada bi se Širokobriježani trebali vratiti kući
    Fudbal

    Evo koliko traje rok za promjenu terena na Pecari i kada bi se Širokobriježani trebali vratiti kući

    02.11.2023
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: Facebook/NK Široki Brijeg
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Pola stoljeća star travnjak Pecare odlazi u povijest. Nogometni stadion na Pecari izgrađen je davne 1973. godine za potrebe tadašnje Mladosti koja se natjecala u Republičkoj ligi Bosne i Hercegovine. Više od pola sezone klub je bio gost, a u proljeće 1974. odigrana je prva utakmica na novom travnjaku koji su postavili radnici mostarske tvrtke “Parkovi i nasadi” koja je održavala i travnjak stadiona pod Bijelim Brijegom pod vodstvom Vlade Sliškovića, oca legendarnog Blaža Bake Sliškovića.

    Prvu utakmicu odigrali su Mladost i stolačka Iskra (2:0). Stadion se kasnije dograđivao, prvi je u Bosni i Hercegovini dobio licenciju UEFA-ine treće kategorije. Travnjak se nije mijenjao. Izdržao je pola stoljeća. I sada odlazi u povijest. Na njemu su u nedjelju 8. listopada 2023. godine posljednji susret odigrali NK Široki Brijeg i FK Igman Konjic (2:0).

    “Strojevi i radnici okupirali su Pecaru u posljednje vrijeme. Stari travnjak je uklonjen i u tijeku je priprema podloge s modernom drenažom za postavljanje hibridnog travnjaka. Projekt vodi Nogometni savez Bosne i Hercegovine u suradnji s UEFA-om, a podupire ga i Grad Široki Brijeg. Rok za izvođenje radova je 75 dana.

    Bude li sve u redu, odnosno posluži li vrijeme građevince, na novi hibridni travnjak Plavo-bijeli vratit će se na proljeće. S novim travnjakom Pecara s kapacitetom od 5147 mjesta i dvije natkrivene tribine postat će jedan od najljepših stadiona u Bosni i Hercegovini”, naveli su iz Širokog Brijega.

    NK Široki Brijeg
    Prethodni članakDonedavni direktor u FK Sarajevo postao dio Eintrachta
    Sljedeći članak Novo kapitalno ulaganje Ismira Mirvića: Pogledajte šta gradi FK Sarajevo! (FOTO)

    Povezani članci

    Bivši napadač Sarajeva i Slobode na meti domaćih klubova

    04.06.2026

    Na SP 2026 nastupit će čak pet igrača koji su nosili dres HŠK Zrinjski Mostar

    04.06.2026

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    04.06.2026

    Stigla potvrda iz Sarajeva: Mario Cvitanović više nije trener bordo tima

    04.06.2026
    Najnovije

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026

    Šok u Prostejovu: Džumhura zaustavio 318. teniser svijeta

    04.06.2026

    Ruska tinejdžerka deklasirala Martu Kostjuk i ušla u finale Roland Garrosa

    04.06.2026

    Predsjednik Cityja: Pep Guardiola je sto puta prijetio odlaskom

    04.06.2026
    Preporuka

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.