U okviru 8.kola druge lige FBiH-centar u Ustikolini je odigran derbi meč kola, a u kome je domaća NK Kolina ugostila ekipu NK Bosna iz Visokog.
Bio je ovo meč vodećih ekipa na tablici koje su dijelile vodeću poziciju sa po 18 osvojenih bodova do ovog meča. U prelijepom ambijentu, pred nekih četiri stotine gledatelja, odigran je ovaj meč koji je ponudio svu ljepotu nogometne igre. Bilo je dosta lijepih akcija, odličnih šuteva, odbrana vratara, povoljnih prilika pred obje mreže, atraktivnih zgoditaka… a na kraju je završilo visokom, zasluženom pobjedom domaćina, rezultatom 3:0, poluvrijeme 1:0.
U prvom dijelu igre viđene su po dvije dobre prilike za oba rivala, ali nije bilo završnog udarca u samoj završnici lijepih akcija. I kada su svi na stadionu pomislili da će poluvrijeme završiti bez zgoditaka, na scenu je stupio odlični Arnes Junuzović koji u 40 minuti zateže „storu“ gostujućeg vratara za vodstvo Koline sa 1:0. U nastavku još bolja, organizovanija, ofanzivnija igra domaćina, a produkt takve igre je vodstvo 2:0 u 60 minuti, kada je namjestio svoje nišanske sprave Armin Polovina, a što je izazvalo erupciju oduševljenja domaćih navijača.
Konačnih 3:0 bilo je 71 minuti kada je strijelac bio Eldar Bašović iz kaznenog udarca. Osim ta dva pogotka u drugom dijelu igre, velike prilike za nogometne „pjesnike“ sa Drine propustili su Pljevljak, Polovina, Mušović… Kraj meča domaći igrači dočekali su uzdignutih ruku, a vjerni i vatreni navijači ispratili su ih u svlačionicu salvama aplauza na otvorenoj sceni. Za novi trijumf i izbijanje na vodeću poziciju sa 21 osvojenim bodom čestitke igračima, trenerima, upravi kluba stizale su sa brojnih strana.
Strijelac drugog zgoditka na ovom derbiju, neumorni Armin Polovina o ovoj utakmici rekao je sljedeće:
– Bio je ovo pravi prvenstveni meč, derbi koji je sigurno zadovoljio sve ljubitelje nogometa koji su bili u našem nogometnom „hramu“. U meč smo ušli maksimalno spremni i silno motivisani da „presušimo“ Bosnu, a što smo i ostvarili. Od prvog minuta igre na travnjaku smo sprovodili sve zamisli našeg šefa Esada Selimovića i u svim elementima nogometne igre nadigrali smo goste i ostvarili zasluženu pobjedu. Bili smo borbeniji, ofanzivniji, požrtvovaniji, kvalitetniji…a osim tri postignuta zgoditka stvorili smo još četiri, pet dobrih šasnsi. Ovaj trijumf sigurno će nam biti dodatna snaga pred naredne mečeve, a u kojima želimo ostvariti nove pobjede. U ime cijele ekipe veliko hvala našim vjernim navijačima koji su nas bodrili cijeli tok meča i pokazali koliko vole svoj klub i svoje mjesto.
Razgovarao Rešad MAMELA (sportske.ba)