Fudbalski klub Sarajevo i službeno potvrđuje odlazak dvadesetogodišnjeg defanzivca, Advana Kadušića, iz kluba. Naime, Bordo klub je ponudio novi, višegodišnji ugovor ovom fudbaleru, koji je isti odbio prihvatiti i produžiti svoju vjernost klubu, čije je omladinske kategorije prošao, te zaključno sa 31.12.2017. godine, on više nije igrač Sarajeva, saopštili su iz FK Sarajevo.
Trenerski kadar je prepoznao talenat ovog fudbalera u pionirskom uzrastu, kada je Kadušić stigao u redove Sarajeva. On je potom nastupao za kadete i juniore Akademije FK Sarajevo, a svoj debi u dresu prvog tima Sarajeva upisao je na domaćoj utakmici protiv Veleža (4:1 – 18.10.2015.).
Kadušić je dres prvog tima obukao na 50 službenih utakmica i zahvaljujući igramao u Bordo klubu stekao je status U-21 reprezentativca Bosne i Hercegovine. U tekućoj sezoni, mladi defanzivac upisao je devet službenih nastupa, uz jedan postignut gol, a posljednju utakmicu odigrao je protiv Krupe, početkom mjeseca oktobra. Našem, već sada, bivšem članu, želimo sreću u nastavku profesionalne karijere, navodi se u tekstu na zvaničnoj stranici FK Sarajevo.
Advan Kadušić je već ranije dogovorio prelazak u Zrinjski.