Poraz fudbalske reprezentacije Srbije od Albanije u Leskovcu bila je tema emisije “Indirektno”, a gost je bio Rade Bogdanović koji je bez dlake na jeziku ponovo komentarisao blamažu Orlova, kao i ostavku sada već bivšeg selektora Dragan Stojkovića Piksija.
Rade Bogdanović, nekadašnji fudbaler Željezničara otkrio je zašto je prestao raditi u fudbalu.
Ponovo je govorio o Piksiju, koga je Bogdanović uvijek kritikovao dok Stojković bio selektor reprezentacije.
”Lično mislim da je imao opciju da kaže kako će otići u decembru, šta god da se desi. Ne bih ga napao da je ostao. U njegovom je karakteru da on bježi. Cijelog života je bjegunac. Tražili ste? Pobjegao je 2004. godine iz Saveza, kad je Dejo (Savićević op.a.) bio selektor. Pobjegao u Zvezdu. Ja sam ga sačekao u Dorijanu. Meni je došao da polaže na licencu. Tako je tada funkcionisalo. Struka nam je takva jer su nas vodili nepismeni i neobrazovani treneri, jer su takvi došli poslije raspada Jugoslavije. Milovan Đorić je prvi. Mislim da je Piksi trebalo da ostane sa djecom do kraja. Ostaneš, ispoštuješ ih. Piksiju kažu odlazi i šta, on ode. Trebalo je da ostane. Vrlo je bitno jesi li ponudio ili dao, to su dva svijeta različita” rekao je Bogdanović.




