Fudbaleri Sloge Meridian iz Doboja napravili su veliko iznenađenje u trećem kolu Premijer lige BiH. Nakon prvih 45 minuta igre vode protiv Sarajeva sa sigurnih 2:0.
Od samog starta, Dobojlije su nametnule svoj ritam i odmah šokirale favorizovani tim sa Koševa. Fedor Predragović je presjekao loptu na sredini terena, dodao Toniju Joviću, koji je brzo odigrao dupli pas sa Darkom Savićem, a zatim sjajnim udarcem savladao golmana Ivana Banića.
Sarajevo je potom pokušalo da preuzme kontrolu i dominaciju na terenu, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu domaćina.
Pred kraj prvog dijela meča došlo je do žutih kartona za Borisa Vargu i Srđana Grabeža iz redova Sloge Meridian.
Kada se činilo da će se na pauzu otići sa minimalnom prednošću domaćih, dosuđen je jedanaesterac za Slogu. Siguran realizator bio je opet Toni Jović, koji je povećao prednost na 2:0.
U drugom poluvremenu nas očekuje otvorena i zanimljiva utakmica, jer će Sarajevo sigurno nastojati da smanji zaostatak i izbori pozitivan rezultat.
