Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Gdje smo uoči kvalifikacija i koji su najveći problemi Ivajla Peteva

    Gdje smo uoči kvalifikacija i koji su najveći problemi Ivajla Peteva

    08.03.2021
    Facebook Twitter WhatsApp
    Foto: N/FSBiH
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp
    Sigurno mu to nije bila želja, no Ivajlo Petev mora pripremati naredne utakmice sam, bez pomoći saradnika.
     
    Selektoru BIH još nisu odabrali stručni štab, a on se pomirio s tim da uz sebe ne može imati ljude koje želi. Vin vin situacija oko koje je puno toga rečeno.
     
    U jednoj turobnoj atmosferi ovaj trener dočekuje početak kvalifikacija. Ništa mu ne ide u prilog. Nema podršku, javnost ga ne prihvata, nema pomoćnike, igrači su mahom u lošoj formi, oni glavni više su na klupi nego što igraju… Jedino Ermedin Demirović i Smail Prevljak igraju u dobroj formi, Rade Krunić se vratio u postavu Milana. Ostali spavaju čvrstim zimskim snom.
     
    Krenimo od golmana, Ibrahim Šehić je već skoro dva mjeseca van terena zbog povrede i pitanje je da li će biti spreman za predatojeće utakmice.
     
    Siniša Saničanin je izgubio mjesto u prvoj postavi Vojvodine, jer nije produžio ugovor. Dennis Hadžikadunić igra za Rostov, a Anel Ahmedhodžić s Malmöm još nije krenuo u novu sezonu koja počinje 10. aprila.
     
    Sead Kolašinac igra standardno u Schalkeu. Njegov konkurent na lijevom boku Eldar Ćivić sve je bolji u mađarskom prvaku Ferencvarosu. Jusuf Gazibegović očekuje šansu na desnom boku, nakon što je uvezao nekoliko utakmica u prvoj postavi austrijakog Sturma.
     
    U veznom redu standardni su samo Gojko Cimirot u Srandardu i Amir Hadžiahmetović u Konyasporu. Krunić se razigrao u Milanu. Miralem Pjanić nikako da uhvati kontitnuitet utakmica. O njegovom statusu u Barceloni rečeno je puno toga. Još čeka prvi gol, a trener Koeman ne računa ozbiljno na njega. Edin Višća polako vraća nakon povrede. Amer Gojak na kašičicu dobija minutažu u Torinu koji sve dublje tone u Serie A. Haris Duljević nikako da uhvati kontinuitet nastupa u francuskom Nimesu. Samo jednom je u prvenstvu odigrao 89 minuta. Na ostalim utakmicama se morao zadovoljiti mrvicama.
     
    Armin Hodžić nije igrao posljednje dvije utakmice za Kasimpašu zbog povrede. Do tada je bio standardan. Njegov saigrač Haris Hajradinović je u postavi, jedan od važnijih igrača.
     
    Ono što zasigurni posebno brine Peteva su Edin Džeko i Miralem Pjanić, glavni igrači našeg tima. Kapiten je zbog povrede van stroja, ne igra ni za Romu i pitanje je u kakvom će stanju biti za mečeve sa Finskom i Francuskom.
     
    Otvara li se u tom slučaju prostor Demiroviću koji bi trebao biti Džekin prirodni nasljednik u reprezentaciji? S obzirom na to kako igra napadač Freiburga, ne bi bilo iznenađenje da dobije šansu od prve minute.
     
    Džeku će se čekati do posljednjeg trenutka, ali sigurno je da će i Petev dobro razmisliti hoće li rizikovati sa tek oporavljenim kapitenom ili ne.
     
     
    (S. M. Sportske.ba)

    Prethodni članakKrunić priznao: Falilo mi je samopouzdanja
    Sljedeći članak Ibraković: Jajala i Delača sam doveo za stan i hranu

    Povezani članci

    Neobično obećanje španskog reprezentativca pred Mundijal 2026

    12.06.2026

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026

    Bernardo Silva na korak od Real Madrida: Mourinho navodno odigrao ključnu ulogu?

    12.06.2026

    Talenti: Džanan Husarić, golgeter pred kojim je svijetla budućnost

    11.06.2026
    Najnovije

    Esmir Bajraktarević za sada drugi najbrži igrač na Svjetskom prvenstvu 2026

    13.06.2026

    Hrvatska će nakon 44 godine imati sudiju na SP, Bebek debituje na utakmici Brazil – Maroko

    13.06.2026

    George Russell će startati s prve pozicije u utrci za Veliku nagradu Španije

    13.06.2026

    Barbarez bi morao naći način da Alajbegović igra više! Pogledajte ovih 55 sekundi i biće vam jasno zašto

    13.06.2026
    Preporuka

    Esmir Bajraktarević za sada drugi najbrži igrač na Svjetskom prvenstvu 2026

    Reprezentacija BiH počela pripreme za Švicarsku, Haris Tabaković konačno se priključio treninzima

    Prosinečki nahvalio Zmajeve i Barbareza: Uzeo je bod domaćinu, a mogao je i sva tri

    Nermin Bašić: Ne volim kritikovati igrače, ali vrijeme je da Demirović zabije gol

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.