Tuzlanska Sloboda potvrdila je informaciju da je njihov talentovani golman na probnom radu u Austriji. Radi se o dječaku iz omladinskog pogona, talentovanom golmanu Benian Baliću, član U-19 ekipe FK Sloboda. Balić se trenutno nalazi na probi u seniorskom timu austrijskog prvaka, Sturma iz Graza.

Balić, koji već više od godinu dana marljivo trenira pod stručnim nadzorom trenera golmana Mirsada Dedića i trenera Edina Ribića, svojim odličnim partijama u juniorskoj, ali i seniorskoj selekciji, privukao je pažnju renomiranih evropskih klubova.
Ovaj poziv u Sturm Graz jasan je pokazatelj da mladi Slobodaši posjeduju kvalitet prepoznat i izvan granica Bosne i Hercegovine.
Benian će, po povratku sa probe, nastaviti braniti boje našeg kluba – u juniorskoj selekciji, a po potrebi i u seniorskoj ekipi, gdje je već pokazao da se srčano i časno bori za Slobodu.




