Goran Zakarić još uvijek je fudbaler Željezničara.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine ima ugovor sa Plavima do kraja ove godine, ali on čini sve kako bi napustio Grbavicu ovoga ljeta. Najbolji fudbaler BHT Premijer lige BiH napustio je u nedjelju navečer pripreme Plavih u Međugorju i vratio se u Sarajevo kako bi sa Upravom našao zajednički jezik oko prelaska u redove viceprvaka Srbije.
Zakarić trenutno radi individualno i održava formu kako bi spremno dočekao treninge sa svojim novim klubom, a to je po njegovoj želji Partizan. Sa beogradskim klubom Zakarić je dogovorio lične uslove, ali uprave dva kluba nikako da nađu zajednički jezik.
Mnogo puta do sada Zakarić je istakao da želi jedino u Partizan, te je odbio sve ostale ponude koje su stizala na njegovu adresu. Kako saznaju Sportske.ba Zakarić je odbio, za naše uslove, nestvarnu ponudu rumunskog Cluja koji je bio spreman platiti obeštećenje Željezničara u visini od 300 do 400 hiljada eura, a Zakarića učiniti jednim od najplaćenijih igrača ekipe. Cluj je u prošloj sezoni osvojio naslov prvaka Rumuniji, a cilj im je grupna faza nekog od evropskih takmičenja. Ipak, on je to odbio kao i ponude iz Poljske, Japana i Rusije, kako bi u narednoj sezoni nosio dres Partizana.
(A.P./Sportske.ba)