Jusuf Gazibegović vraća se u redove SK Sturm Graz, potvrdio je austrijski klub u utorak zvaničnim saopštenjem.
Dvadesetpetogodišnji desni bek, koji je prije nešto manje od godinu dana prešao u 1. FC Köln, potpisao je ugovor o posudbi sa Sturmom do ljeta 2026. godine, čime se vraća u klub u kojem je proveo najznačajniji dio dosadašnje karijere.
Gazibegović je u dresu Kölna upisao ukupno 13 nastupa i tokom ljeta izborio plasman u Bundesligu. Prije toga, od ljeta 2020. do zime 2024. godine, rođeni Salcburžanin je za SK Sturm odigrao 177 zvaničnih utakmica i kao standardan prvotimac dao veliki doprinos osvajanju dvije titule prvaka Austrije i dva trofeja u Kupu.
„Svi znaju koliko mi znači SK Sturm, kakvo sam sjajno vrijeme ovdje imao i da sam uvijek pratio šta se dešava u Grazu. Kada se pojavila mogućnost da se vratim na posudbu, nisam morao dugo razmišljati. Nadam se da ću skupiti puno minuta, zajedno s ekipom svakodnevno naporno raditi i pomoći timu da iz svake utakmice izvuče maksimum. Jedva čekam početak priprema i zaista se radujem prvom ponovnom nastupu u Liebenauu“, izjavio je Gazibegović.
Zadovoljstvo povratkom iskusnog defanzivca izrazio je i sportski direktor Sturma Michael Parensen.
„Sa Jusufom Gazibegovićem za naredni period dobijamo igrača koji na visokom nivou može pokriti obje pozicije na boku odbrane, koji odlično poznaje klub i naš stil igre te donosi snažan mentalitet. Željeli smo proširiti opcije u defanzivi, a kada se zbog njegove manje minutaže u Kölnu otvorila prilika da ga vratimo na posudbu, nismo dugo razmišljali. Drago nam je što se Gazi vraća i uvjereni smo da će nam svojim kvalitetama odmah pomoći“, poručio je Parensen.




