I sinoć su navijači Željezničara pognute glave napustili stadion Grbavica, oni najzagriženiji možda i sa suzama u očima. Ne zbog hladnoće već zbog poraza od GOŠK-a koji je u prethodnih pet gostujućih mečeva osvojio samo jedan bod i to na Koševu protiv Sarajeva.
Koliko god to zvučalao paradoksalno, ali čini se da igranje na novom travnjaku stadiona Grbavica prvotimcima Plavih počinje predstavljati problem.
Od maksimalnih 18 bodova osvojeno je devet, s tim da je na posljednjih pet mečeva na domaćem terenu skupljeno svega šest bodova. Dok se neosvajanje punog plijena protiv Sarajeva i Slobode ne može smatrati ogromnim neuspjehom, gubitak bodova protiv ekipa kao što su Krupa i GOŠK sigurno brine, ali i boli.
Brine i boli i način na koji su se bodovi gubili jer nemoć i bezidejnost izabranika Milomira Odovića iz utakmice u utakmicu postaje izraženija. Evidentan je i nedostatak svježine i brzine jer mnogi igrači ostaju bez snage već u prvom poluvremenu. Diskutabilno je i to da li su u stanju ispuniti ono što Odović zahtjeva od njih…
Na gostovanjima potpuno drugačiji scenarij. Plavi su ubjedljivo najuspješniji gost u dosadašnjem dijelu sezone sa osvojenih 13 od mogućih 18 bodova.
U subotu na Grbavicu dolazi Čelik, ekipa koja ne zna za gostujući trijumf ove sezone. U istoj situaciji do sinoć je bio i GOŠK, a Gabeljani su se kući vratili pjevajući…
(A.Č./Sportske.ba)




