Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

POZNATO LICE

Hajduk dogovorio nasljednika Gattusa, stiže do kraja sedmice

Blog Image

Hajduk je pronašao trenera koji će naslijediti Gennara Gattusa, a riječ je o još jednom stranom stručnjaku – Gonzalu Garciji. Kako potvrđuje Index.hr, 41-godišnji Španac uskoro će i zvanično preuzeti klupu splitskog kluba.

Garcia je od 2021. godine trener Istre i odlično poznaje stanje u HNL-u, a prelazak na Poljud trebao bi biti finaliziran najkasnije do utorka, dok se njegovo službeno predstavljanje očekuje do kraja sedmice.

Ove sezone je s Istrom završio na šestom mjestu s bodom manje od četvrtoplasiranog Varaždina, koji bi kroz sistem licenciranja mogao doći do plasmana u evropske kvalifikacije.

Rođen je u Urugvaju, ali se već sa 13 godina preselio u Španiju, gdje je igrao za omladinske selekcije. Najveći dio igračke karijere proveo je u Nizozemskoj, a upravo u Twenteu je 2019. godine započeo svoju samostalnu trenersku karijeru.

Dolazak Gonzala Garcije označava novu fazu u planiranju Hajdukove budućnosti nakon turbulentne sezone i pokušaja da se stabilnost vrati uz trenera koji već dobro poznaje domaće prilike.

Slični članci