Haris Tabaković postigao je jedini pogodak za BiH u duelu protiv Austrije, ali uprkos tome naš tim nije uspio izboriti direktan plasman na Svjetsko prvenstvo. Duel u Beču završen je rezultatom 1:1, pa Zmajevi u martu ulaze u baraž, o kojem Tabaković već razmišlja.
– Dobro smo odigrali, ponosan sam na ekipu, ali to je fudbal, danas boli, ali moramo ići dalje, čekaju nas u martu važne utakmice – izjavio je Tabaković za BHT 1 nakon susreta.
Govoreći o atmosferi, istakao je koliko mu je značila podrška navijača.
– Podrška je bila ekstra, još od dolaska u grad, vidjeli smo snimke, mogu se samo zahvaliti navijačima – poručio je Tabaković.
Žrijeb baraža zakazan je za četvrtak, a napadač smatra da u takvim duelima nema izrazitih favorita.
– Vidjet ćemo ko će biti protivnik, morat ćemo biti maksimalni, večeras nismo uspjeli, sad dolazi druga šansa.
– Nema više lakih utakmica, danas smo odigrali dobro protiv vrhunske ekipe, ali nema favorita – zaključio je Tabaković.
