Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Hrvati žele ulagati u Želju: Milioni, novi stadion, kamp…
    Domaći fudbal

    Hrvati žele ulagati u Želju: Milioni, novi stadion, kamp…

    25.01.2022
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Spas za FK Željezničar mogao bi doći iz Hrvatske.

    Nije tajna da su Plavi već neko vrijeme u pregovorima sa potencijalnim partnerima, a interes za ulaganje u klub sada je pokazala i kompanija iz Hrvatske. Konkretno, radi se o zagrebačkoj građevinskoj formi JG – Projekti.

    Vijest o tome objavio je portal Faktor.ba na čiju adresu je stiglo i pismo namjere. U nastavku pročitajte sadržaj pisma.

    Koristimo ovu priliku da iskažemo našu zainteresovanost za strateško partnerstvo i naš ulazak u Fudbalski klub Željezničar (Sarajevo).

    Ističemo da smo spremni sačiniti ugovor o pozajmici finansijskih sredstava u kojem bismo detaljno definisali naše buduće poslovne odnose i spremili prvu tranšu u iznosu od pet miliona KM od kojih sredstava bi se isplatili najprioritetnije obaveze kluba i oslobodila imovina od tereta i hipoteka.

    Novačna sredstva bi bila uplaćena naredni dan nakon održavanja Skupštine i smanjenja broja članova, te imenovanja novih članova.

    Druga tranša novčane pozajmice u iznosu od 3,5 miliona KM bi bila prebačena tri mjeseca nakon prve tranše, a treća tranša bi bila prebačena tri mjeseca nakon druge tranše, također u iznosu od 3,5 miliona KM. Sva sredstva bi bila transferisana u roku od šest mjeseci.

    Također, obavezujemo se da ćemo FK Željezničar osigurati najsavremeniji kamp za trening sa najmodernijim fitness i medicinskim tretmanima i spravama posljednje generacije.

    Obavezujemo se izgraditi i novi stadion – arenu potpuno natkrivenu, na lokaciji postojećeg stadiona sa terenom i drugim sadržajima iz kojih se u klub u narednom periodu može finansirati i održavati poslovanje. Ovakva vrsta moderne arene bila bi prva u BiH, ali i u regiji – stoji u pismu.

    Ostaje da se vidi šta će na kraju odlučiti Skupština tima sa Grbavice.

    Prethodni članakIbraković doveo bivšeg fudbalera Sarajeva
    Sljedeći članak Nurkić reagovao na objavu da je “Mula” novi selektor Hrvatske

    Povezani članci

    Počela zamjena umjetne trave na pomoćnom terenu stadiona Koševo

    05.06.2026

    Huseinbašić napušta Njemačku i seli u Portugal

    05.06.2026

    Zanimljiva statistika: BiH ima najvisočiji tim na Mundijalu!

    05.06.2026

    Baždar na raskrsnici karijere: Zmaj između ostanka u Španiji i povratka u Humsku

    05.06.2026
    Najnovije

    Jovo Lukić četverostruko podigao cijenu pred Mundijal

    05.06.2026

    Bijela kuća prelomila u zadnji čas: Iranski fudbaleri dobili vize za ulazak u Ameriku

    05.06.2026

    Škoti odustaju od mostarskog dragulja: Velež postavio visoku cijenu

    05.06.2026

    Čelik očaran dočekom u reprezentaciji: San se ostvario, a Džeko me primio kao da sam godinama tu

    05.06.2026
    Preporuka

    Jovo Lukić četverostruko podigao cijenu pred Mundijal

    Velika očekivanja pred Mundijal: Svjetski mediji vjeruju u dobar nastup BiH

    Barbarez potvrdio loše vijesti pred Panamu: Kapiten Džeko i Šunjić propuštaju posljednji test Zmajeva

    Bosanci i Hercegovci u Vancouveru organizuju veliko druženje pred Mundijal: Zmajevi ujedinili dijasporu u Kanadi

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.