Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Huseinbašić zaigrao za Njemačku, a sada ostavlja mogućnost za promjenu: Bosna mi je važna, dio sam te kulture

Blog Image

Sjajnim igrama u Kolnu ove sezone u Bundesligi Denis Huseinbašić je stekao status U-21 reprezentativca Njemačke.

Ipak, u intervjuu za njemački Expres, kazao je kako postoji mogućnost da zaigra za Bosnu i Hercegovinu. Huseinbašić je otkrio kako je bio u kontaktu sa Zvjezdanom Misimovićem te da je za BiH dosta vezan.

“Razgovarao sam sa Misimovićem. Da li ću igrati za Bosnu, ostaje da se vidi. Bosna je domovina mojih roditelja, bio sam tamo svake godine kao dijete. Ja sam pola Nijemac, pola Bosanac, govorim bosanski jezik, odrastao sam u toj kulturi tako da mi je Bosna veoma važna. Promjena je moguća, u pitanju je sportska perspektiva, tako da ću odlučiti u miru”, rekao je u intervjuu Denis Huseinbašić.

Huseinbašić je nedavno zaigrao za U-21 reprezentaicju Njemačke te zabio pogodak u susretu sa Italijom. Ranije je Zvjezdan Misimović poručio za veznjaka Kolna “da je naš 100 posto”.

Slični članci