Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

I U REVANŠU SPEKTAKL: Monaco među osam najboljih timova Evrope

Blog Image

I revanš meč Monaca i Manchester Citya nam je donio fantastičan meč. Za razliku od prvog susreta kada je bilo osam golova (3:5 za Građane op.a), sada je bilo 3:1 za Monaco, koji se tako plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Već u sedmoj minuti Kylian Mbappe je izašao oči u oči sa Caballerom koji brani njegov udarac da bi u sljedećoj akciji mladi francuski reprezentativac zabio za vodstvo Kneževa.

Domaći su u 29. minuti susreta postigli i drugi pogodak, a strijelac je bio Fabinho koji je pogodio nakon asistencije Mendya.

Građani su prvi put zaprijetili u 62. minuti susreta, ali je lopta otišla pored gola da bi tri minute poslije isti akteri bili u glavnim ulogama, ali Danijel Subašić je bio na visini zadatka.

U 67. minuti Leroy Sane sjajno šutira, ali lopta ide pored gola. Tri minute poslije Sterling šutira sa distance, Subašić brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Sane i izjednačuje rezultat na 1:1.

Šest minuta kasnije Tiemoue Bakayoko je sjajno glavom šutirao poslije centaršuta Thomasa Lemara i vratio domaćima prednost od dva gola razlike.

To je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

Monaco-Manchester City 3:1 (Mbappe 8’, Fabinho 29’, Bakayoko 77’; Sane 71’)

Slični članci