Fudbaleri i stručni štab viceprvaka BiH, FK Borac, posljednju su platu primili još 5. septembra ove godine, prenosi portal srpskainfo.com.
Nakon augustovske isplate, članovi ekipe i trenerskog osoblja lidera domaćeg prvenstva nisu dobili nijednu platu, što je izazvalo brojna pitanja – posebno imajući u vidu milionske prihode koje je klub ostvario prošle sezone nastupajući u evropskim takmičenjima, navodi isti izvor.
Direktor banjalučkog kluba, Dejan Čato, tvrdi da postoji objašnjenje koje rješava sve nedoumice, uključujući i to gdje je završio novac zarađen u Evropi.
”Malo ko zna koliki su dugovi postojali, a sada ih više nema“, poručio je Čato.
On je također najavio da će igračima zaostale plate biti isplaćene već u utorak.
Borac je, podsjetimo, prošle sezone stigao do osmine finala Konferencijske lige, a evropski nastupi u kasu banjalučkog kluba su donije 7,2 miliona eura.




