U i oko FK Sarajevo u posljednje vrijeme vlada odlična atmosfera, a Bordo vremeplov je danas objavio kako je stadion Asim Ferhatović Hase treći najposjećeniji stadion u regionu.
Poljud, Marakana i Koševo, ujedno su i jedina tri stadiona na području bivše Jugoslavije, gdje je u dosadašnjem dijelu sezone zabilježena posjeta veća od 10.000 gledalaca po utakmici, a listu pet najposjećenijih stadiona zatvaraju osječka Opus Arena i zagrebački Maksimir. Na utakmicama Osijeka zabilježena je prosječna posjeta od 7.778 gledaoca po utakmici, dok je domaće utakmice Dinama do sada u prosjeku gledalo 7.236 gledaoca.
Ovi podaci na najbolji način oslikavaju sjajnu atmosferu koja vlada u i oko FK Sarajevo, a čak ni stariji navijači ne pamte kada je posljednji put vladala ovakva sinergija kluba i navijača, koje prate i sjajni rezultati koje ekipa ostvaruje pod vodstvom novog trenera Simona Rožmana.
