Derbi između Borca i Zrinjskog, kojim je okončan jesenji dio Premijer lige BiH, obilježio je i incident koji je privukao pažnju javnosti.
Sredinom drugog poluvremena, u 64. minuti, pomoćni trener Zrinjskog Marijo Tot isključen je s klupe. U zapisniku susreta navedeno je da je Tot uvredio sudiju psovanjem, što je arbitar Nihad Ljajić sankcionisao direktnim crvenim kartonom.
Disciplinska komisija N/FSBiH je na sjednici odlučila da Tot ne smije obavljati trenersku funkciju u jednom narednom meču, a uz to je izrečena i finansijska kazna. Pomoćni trener Zrinjskog će tako na račun Saveza uplatiti 500 KM.
Ova odluka jasno pokazuje da N/FSBiH nastavlja strogo sankcionisati neprimjereno ponašanje članova stručnih štabova na utakmicama Premijer lige.




