Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

TRANSFERI

Inter za 40 miliona eura našao zamjenu za Çalhanoğlua

Blog Image

Foto: Twitter

Vezni fudbaler Benfice Orkan Kökçü (24) mogao bi ovog ljeta preseliti u redove milanskog Intera, ukoliko Hakan Çalhanoğlu (31) napusti klub.

Italijanski mediji navode da je Çalhanoğlu blizu odlaska iz Intera, a kao jedna od glavnih opcija za njegovu zamjenu spominje se upravo njegov sunarodnjak Kökçü, koji je u Benficu stigao u junu 2023. godine.

Çalhanoğlu se sve češće povezuje s prelaskom u Galatasaray, koji mu navodno nudi ugovor vrijedan oko 10 miliona eura po sezoni. Osim Intera, interes za Kökçüa pokazali su i Milan i Roma, dok Benfica za njegovu slobodu traži oko 40 miliona eura odštete.

Kökçü je rođen u Nizozemskoj, gdje je nastupao za mlađe selekcije te zemlje, ali od 2019. godine predstavlja Tursku – prvo kroz U-21 tim, a od 2020. i u seniorskoj reprezentaciji. Prije dolaska u Benficu, igrao je za Feyenoord, gdje je skrenuo pažnju evropskih velikana.

Slični članci