Fudbalski klub Velež Mostar sporazumno je okončao saradnju s napadačem Nerminom Haskićem, saopšteno je iz mostarskog kluba, a što su već ranije najavile Sportske.ba.
Haskić je rođen 27. juna 1989. godine u Banovićima, gdje je i započeo svoju fudbalsku karijeru u istoimenom klubu. Nakon toga nosio je dres FK Sarajevo, a igrački put vodio ga je kroz Poljsku, Slovačku i Srbiju, sve do Japana. Posebno se pamti njegov nastup u Radničkom iz Niša, gdje je u jednoj sezoni postigao 28 golova i upisao 13 asistencija, čime je zasluženo ponio titulu najboljeg strijelca prvenstva Srbije. U Velež se vratio krajem decembra 2021. godine, nakon angažmana u japanskoj Omiya Ardiji.
Kao bivši kapiten Rođenih, Haskić je ostavio snažan trag u crvenom dresu, ne samo golgeterskim učinkom, već i liderskim osobinama, profesionalnim odnosom i potpunom posvećenošću klubu.
Tokom boravka u Veležu odigrao je 127 utakmica, postigao 40 pogodaka i zabilježio 11 asistencija, uz ukupno 8.345 minuta provedenih na terenu. Sa 40 golova, Haskić je ujedno i najbolji strijelac Veleža od uspostave zajedničkog takmičenja na nivou Bosne i Hercegovine, čime je trajno upisao svoje ime u klupsku historiju.
Iako je njegova igračka epizoda u Veležu završena, saradnja s klubom se nastavlja. Haskić će u narednom periodu biti angažovan u Omladinskoj školi „Muhamed Mujić“, gdje će svoje bogato iskustvo i znanje prenositi na mlađe generacije.
Iz Veleža su se zahvalili Nerminu Haskiću na svemu što je dao klubu, uz želje za mnogo uspjeha u novoj ulozi i nastavku zajedničkog puta u crvenoj porodici.




