Nevjerovatni problemi su ovih dana zadesili Istru 1961.
Hrvatski prvoligaš je u meču protiv Gorice bio primoran igrati bez Mahmouda Abdallahija, a razlog je taj što u klubu uopšte nisu znali gdje se on nalazi.
Prije toga Abdallahi je, naime, igrao za selekciju Maurtanije i trebao je da se nakon nastupa vrati za Pulu.
“Ne znam gdje je, samo znam da ga nema tu”, rekao je prije nekoliko dana trener Istre Gonzalo Garcia.
U Istri su u međuvremenu stupili u kontakt sa Abdallahijem. Kako pišu Sportske novosti, on je pokušavao vratiti se u Hrvatsku, ali nije mogao ući u šengensku zonu jer mu je istekla radna viza. Za to je krivac mauritanski savez.
Sve se na kraju uspjelo riješiti.




