Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Kako je Ivan Cvjetković “Tarzan” prošvercovao Nedžada Verlaševića u Mađarsku

Blog Image

Dvadeset je godina od smrti Nedžada Verlaševića, čuvenog fudbalera Slobode, Željezničara, San Franciska i nekadašnjeg jugoslovenskog reprezentativca.

Popularnog “Smaje” na društvenim mrežama sjetili su se njegovi prijatelji i bivši saigrači Ademir Smajlović i Ivan Cvjetković. Popularni “Tarzan”, danas jedan od nauspješnijih menadžera u nogometnom svijetu prisjetio se jednog događaja iz “92”.godine.

“Došao Smajo kod mene u Zagreb. Gledali smo Dinamo… Onda sam ga vozio u Mađarsku da vidi porodicu. Dođemo na hrvatsku granicu, ja tek dobio “šaru”, a on sa svojim crvenim pasošem. Na granici mi lik kaže: Ivane, neće vas pustiti! Sve je puno ko šipak”.

Nastavimo prema mađarskoj granici, a “Smajo” se skupio kao Kole Kostić (nekadašnji Verlaševićev i Cvjetkovićev saigrač iz Slobode). “Murjak” nas pustio. Ja stavio hrvatski, pa crveni, pa opet hrvatski pasoš. Napravio “sendvić” od pasoša. Pustio nas lik.
“Smajo” pjevao do Balatona. Tako je izašao “Smajo”. Ljudina! Ado, neka si se sjetio Verlaševića. Neka mu je vječni pokoj”, napisao je na Ivan Cvjetković, nekada robusni napadač Graničara, Budućnosti, Slobode, Dinama i hrvatski reprezentativac.

Smajlović, Jašarević, Cvjetković, Mešković, Džanić, Džafić, Mujezinović.., prisjetili su se popularnog “Smaje”, koji je bio uspješan, ne samo igrač već i trener.

R.S.

Slični članci