Karate klub „Igman“ iz Konjica još jednom je potvrdio svoj status jednog od vodećih karate klubova u Federaciji BiH, ostvarivši značajne uspjehe na zimskom karate seminaru koji je održan na Ilidži od 26. do 28. Januara 2024. godine.
Pomenti seminar je organizovan od strane Karate saveza Federacije BiH, uz uz učešće preko 420 učesnika iz 96 klubova. Tokom seminara održano je licenciranje trenera i ispitivača, polaganje za majstorska zvanja, kao i treninzi za perspektivne takmičare. Posebno je značajna i održana izvještajna Skupština saveza za 2023 godinu, uz prisustvo 80 delegata.
Četiri trenera ovoga kluba potvrdili su svoje znanje i dobili licence: Aladin Bilanović, Muamer Bajrović, Elmedin Điver i Adna Bilanović.
Ovaj izvanredan uspjeh govori o visokom nivou stručnosti i predanosti trenerskog tima Karate kluba „Igman“, koji neprekidno radi na razvoju mladih karatista i unapređenju karatea u Konjicu.
Klub je jedan od najpoznatijih karate klubova u Bosni i Hercegovini, ima bogatu tradiciju osvajanja medalja na razlićitim takmičenjima, posvećen je razvoju mladih karatista i promociju karatea kao sporta.
Ismet Nimanović
