Bivši trener Liverpoola i Borussije Dortmund u razgovoru od skoro dva i po sata sa britanskim biznismenom Stevenom Bartlettom u njegovom podcastu ”The Diary of a CEO“ govorio je, između ostalog, o pogibiji Dioga Jote, svom poslu u Red Bullu i mogućem povratku u Liverpool.
Posebno emotivan trenutak u intervjuu bio je kada je Klopp govorio o tome kako je saznao za tragičnu smrt portugalskog nogometaša koji je zajedno sa bratom poginuo u julu u saobraćajnoj nesreći. Klopp je rekao:
”Dobio sam poruku ujutro od prijatelja iz Liverpoola. Nisam mogao da vjerujem. Bilo je nemoguće. Čuo sam to i znao sam šta znači, ali nisam mogao da povjerujem. On je bio kao član porodice. Upravo to. To je nešto s čim moraš naučiti da živiš, a da ni sam ne znaš kako. Svi su željeli da igra za Liverpool narednih 10 godina.“
Njemački stručnjak je nastavio:
”Ne mogu da zamislim svlačionicu bez njega. Toliko je teško. Još uvijek ne mogu da pričam o tome. Bio je to nevjerovatan šok.“
Osim toga, Klopp je govorio i o svom poslu u Red Bull grupaciji:
”Volim ovo što trenutno radim. Ne nedostaje mi trenerski posao – i dalje treniram, ali na drugačiji način, ne igrače. Ne nedostaje mi stajanje dva ili tri sata na kiši. Ne nedostaju mi tri konferencije za novinare sedmično ili dvanaest intervjua.“
O povratku na trenersku klupu, bio je potpuno iskren:
”Imam 58 godina, možda ću za nekoliko godina odlučiti drugačije. Ne moram danas da tvrdim da nikada više neću biti trener. Sada sam u projektu koji volim. Želim raditi samo stvari u koje mogu dati 100 posto sebe.“
Neizbježna tema je Liverpool. Slavni klub koji je s Kloppom dosegao neke nove visine, i dalje je u njegovom srcu:
”Rekao sam da nikada više neću trenirati nijedan tim u Engleskoj. To znači: ako bi to bio Liverpool – teoretski, moguće je.“




