Jučer je u sjedištu NS/FS BiH održana 8. redovna sjednica Izvršnog odbora kojom je predsjedavao predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković.
Na sjednici je, između ostalog, bilo govora o finansijskoj situaciji, usvojeni su izvještaji komiteta za takmičenje i suđenje, a predložene su i sudije za međunarodna takmičenja.
Fudbalska vlada predložila je petoricu sudija koji već neko vrijeme dijele pravdu na terenima širom BiH. I u 2022. godini će gotovo sigurno na FIFA međunarodnoj listi biti Irfan Peljto koji uživa ugled najboljeg bh. arbitra, a osim njega predloženi su još Haris Kaljanac (Sarajevo) Miloš Gigović (Gradiška), Luka Bilbija (Prijedor) i Antoni Bandić (Grude).
Kada je u pitanju ženski fudbal, predložene su Merima Čelik i Tanja Račić.




