Hrvatski trener Ivan Jurić nalazi se pred izlaznim vratima Atalante nakon teškog domaćeg poraza od Sassuola rezultatom 0:3, koji je bio posljednji udarac za upravu kluba.
Jurić je dugo uspijevao održati ekipu neporaženom u italijanskom prvenstvu — do 1. novembra nanizao je devet utakmica bez poraza, uz dvije pobjede i čak sedam remija.
Ipak, poraz od Udinesea (1:0) označio je početak pada forme. U Ligi prvaka Atalanta je slavila protiv Marseillea, ali težak poraz od Sassuola proteklog vikenda bio je presudan trenutak.
Prema navodima italijanskog novinara Nicoloa Schire, klub je već donio odluku o smjeni trenera, a zvanična potvrda očekuje se uskoro. Novi trener, kako se navodi, biće Raffaele Palladino, koji će potpisati ugovor do 2027. godine.
Jurić je na klupi Atalante vodio 15 utakmica, ostvarivši tri pobjede, osam remija i tri poraza. Tim ostavlja na 13. mjestu Serie A sa 13 osvojenih bodova, dok se u Ligi prvaka nalazi na 16. mjestu sa sedam bodova nakon četiri kola.




