Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Liga prvaka: Porto i Club Brugge idu dalje, Atletico završio posljednji u grupi B

Blog Image

Završene su dvije utakmice šestog kola grupne faze Lige prvaka, te je kompletirana grupa B. Porto je savladao Atletico Madrid pred svojim navijačima rezultatom 2-1, dok su Leverkusen i Club Brugge odigrali bez pobjednika.

Porto je pred svojim navijačima nadjačao slabašni Atletico Madrid. Izuzetna dominacija u prvom poluvremenu rezultirala je sa dva pogotka u mreži španskog rivala.

Već u petoj minuti utakmice Taremi je na asistenciju Evanilsona domaći tim doveo u prednost, da bi u 24. minuti na 2-0 povisio Eustaquio na asistenciju Galenoa.

U drugom poluvremenu Atletico je uspio postići gol preko Griezmanna u 70. minuti, ali je sudija Orsato poništio pogodak zbog prekršaja koji je prethodio golu. U 94. minuti utakmice Atletico Madrid je uspio smanjiti na 2-1 autogolom Marcana.

U drugom susretu Leverkusen i Club Brugge odigrali su meč bez pobjednika i bez pogodaka. Porto i Club Brugge ostvarili su plasman u osminu finala Lige prvaka, dok će Leverkusen u Evropsku ligu. Atletico Madrid ostaje bez Evrope!

Samo jednom do večeras Atletico Madrid pod vodstvom Diega Simeonea nije prošao grupnu fazu Lige prvaka, a to je bilo u sezoni 2017/18. Tada su otišli kao trećeplasirani u Evropsku ligu, ali večeras je ovaj trener doživio najveći poraz do sada u ovom takmičenju sa svojim Atleticom.


Standings provided by Sofascore

Slični članci