Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

LUDNICA U TORINU: Napoli se vratio nakon 3:0, pa autogolom u posljednjoj minuti sve prosuo

Blog Image

Juventus je svladao Napoli u Torinu 4:3 u odličnoj utakmici u kojoj je Stara dama vodila 3:0, srčani južnjaci se nisu predali, no na kraju su nesretnim autogolom ispustili i taj jedan bod.

Poveo je Juve u 16. minuti iz odlične kontre. Duboko u svojoj polovici Danilo je dao za Douglasa Costu, ovaj je pretrčao jedno 50 metara, prodao jedan lažnjak u kaznenom prostoru, te dodao pred sam gol gdje je loptu čekao isti onaj Danilo s početka akcije. 1:0 za Juventus.

U 19. je već 2:0. Gonzalo Higuain je od Blaisea Matuidija dobio jednu loptu u samom šesnaestercu, a on pak je zavrtio Kalidoua Koulibalyja kao da ne vrijedi ni stoti dio od onih 250 milijuna eura koliko je njegov gazda Aurelio De Laurentis ustvrdio da vrijedi.

Na 3:0 se čekalo do 62. munute, a čekalo se i Cristiana Ronalda. Loptu za Douglasa Costu na lijevoj strani dao je Matuidi, on sa same gol-aut linije daje povratnu u kazneni prostor gdje je dočekuje Ronaldo. Ne zahvaća najbolje loptu, no uspjeva je natjerati da se otkotrlja iza leđa Mereta.

No, Napolitanci se ne predaju. Već u 66. slobodan udarac izvodi Mario Rui te filigranski točnu loptu daje za iz Rome friško pristiglog Manolasa, koji glavom loptu šalje iza Szcesznyja za smanjenje na 3:1.

Tek što se krenulo s centra, smanjenje na 3:2. Loptu je u izglednoj situaciji da napravi nešto na lijevoj strani dobio Zielinski. On je napravio puno, potegao je i u samom kaznenom prostoru uposlio još jednu novopridošlu zvijezdu Napolitanaca Hirvinga Lozana.

Za nevjerojatan preokret pobrinulo se i treće pojačanje Napolija, Giovanni Di Lorenzo. Callejon je izveo slobodan udarac iskosa, odlično centrirao, a bivši igrač Empolija prvi naletio na loptu i nekako čudno, koljenom, ugurao loptu u gol.

Tako su tri pojačanja ovog prelaznog roka skoro donijela remi, odnosno bod Napoliju. To se zove imati nos za igrače. A nos je imao i Miralem Pjanić koji je na poluvremenu ove utakmice, kada je aktualan rezultat bio 2:0, rekao da im je potrebno još dva-tri gola kako bi bili sigurni u pobjedu.

Na žalost ljubitelja Napolija, nisu mogli tragičnije ispustiti pobjedu. Minutu i pol u sudačkoj nadoknadi slobodan je udarac iz pozicije za centaršut izveo Paulo Dybala, loptu je htio izbiti Kalilou Koulibaly, međutim nespretno ju je zahvatio i ona je, u najgorem mogućem trenutku, završila u rašljama gola Mereta.

Slični članci