Inter Miami je uputio prijedlog za produženje ugovora Luisu Suárezu, piše španski AS. Američki klub želi zadržati 38-godišnjeg napadača još jednu sezonu nakon njegovog vrlo snažnog utjecaja otkako je stigao na Floridu.
Novi dogovor bi, kako navodi isti izvor, zahtijevao da Suárez pristane na smanjenje plate, jer Inter Miami nastoji formirati ugovornu strukturu koja se uklapa u finansijske okvire MLS kluba.
Dok Miami radi na produženju saradnje, situaciju pažljivo prati i urugvajski Nacional, koji se nada povratku svog nekadašnjeg napadača. Klub iz Montevidea želi omogućiti Suárezu da karijeru završi tamo gdje je i počeo svoj profesionalni put 2005. godine.
Pred Suárezom je, tako, odluka, ostati još jednu sezonu u SAD-u ili se vratiti u domovinu i zatvoriti krug u dresu Nacionala.




