U subotu je u Mostaru na programu gradski derbi između rukometašica Zrinjskog i Katarine u okviru desetog kola PLBiH.
Ovo će biti prvi duel ova dva tima nakon četiri sezone. U ovaj meč oba tima ulaze sa dosta podmlađenim sastavima, a utakmica će imati i bodovnu težinu, obzirom da ekipa koja trijumfuje u subotnjem derbiju, napravila bi ogroman korak prema opstanku u PLBiH.
Kapiten tima Katarine je 20-godišnja, Matea Pandžić, koja je u izjavi za Sportske.ba naglasila kako očekuje odličnu utakmicu, ali i nada se da će tribine biti solidno popunjene.
“U subotu nas očekuje možda i najuzbudljivija utakmica ovog dijela polusezone. Nakon nekoliko godina u Mostaru se igra gradski derbi gdje Zrinjski nastupa kao nominalni domaćin, ali to nas neće omesti u cilju da probamo osvojiti bodove. Očekujem odličnu utakmicu uz puno dobrih poteza i veću posjećenost dvorane nego u prethodnim kolima”, rekla je Pandžić za Sportske.ba.
Duel Zrinjskog i Katarine na rasporedu je u subotu u 19:30 u dvorani Bijeli Brijeg.
(Haris Zilić/Sportske.ba)
