Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Mbappe tragičar, Francuska ide kući, Švicarska zasluženo u četvrtfinale!

Blog Image

Fudbalska reprezentacija Francuske večeras je igrala osminu finala Evropskog prvenstva protiv selekcije Švicarske. Nakon regularnih 90 minuta utakmica je završena golijadom rezultatom 3-3. Nakon produžetaka je ostao isti rezultat, pa se krenulo sa izvođenjem penala. U penal seriji bolja je bila selekcija Švicarske. Mbappe je promašio penal i odveo Francusku kući.

U prvih petnaest minuta utakmice Francuska je držala loptu u posjedu, ali je u 15. minuti Švicarska stigla do prednosti nakon odličnog centaršuta. Gol za Švicarsku postigao je Haris Seferović.

Švicarci su prednost držali do kraja prvog poluvremena, iako je Mbappe pokušao iz slobodnog udarca, lopta nije ušla u gol. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Švicarske od 1-0.

Francuska je mogla do poravnanja u 53. minuti susreta, kada je sa bijele tačke za Švicarsku promašio Rodriguez. Francuska je iskoristila svoju šansu i stigla do poravnanja u 57. minuti golom Karima Benzeme. Samo minut poslije, isti igrač je donio potpuni preokret za Francusku.

Francuska je udvostručila prednost prekrasnim pogotkom Paula Pogbe. Seferović je pogodio za 3-2 desetak minuta prije kraja susreta. A onda ludnica u 90. minuti susreta. Gavranović lomi protivnika na šesnaest metara i sjajnim pogotkom savladava Llorisa i pogađa za 3-3. Švicarci su igrom zaslužili produžetke.

U produžecima se ne može izdvojiti mnogo priliku, ukoliko izuzmemo onu koju je napravio Mbappe u 111. minuti susreta, ali njegov udarac je otišao malo pored lijeve stative. U penal seriji redom su pogađali sa jedne strane Gavranović, Schar, Akanji, Vargas, Mehmedi sa druge Pogba, Giroud, Thuram, Kimbembe, ali Mbappe je promašio penal.

Slični članci