Broje se sati do svečanosti u Cazinu. Sportski savez Bosne i Hercegovine u ovom prelijepom krajiškom gradiću nagrađuje najbolje sportiste.
Čelni ljudi SSBiH Brano Crnogorac, Muhamed Bikić, Nihad Selimović, Vlatko Glavaš imali su pune ruke posla.
Sve su kandidature prošle propisanu proceduru, a žiri je odabrao one za koje je smatrao da su najbolji po utvrđenim kriterijima.
Portal Sportske saznaje kako će dva posebna priznanja primiti nekada vrhunski nogometaši, jugoslovenski reprezentativci Mehmed Baždarević i Ivan Gudelj.
Hajdukov as primit će nagradu kao trener ekipe ZVIJEZDE BOSNE I HERCEGOVINE, a video porukom javit će se selektor ove ekipe Fuad Muzurović, koji sa Sinanom Sinanovićem vodi “humaniste”.
Najveću nagradu koju jedan trener može dobiti, prema ocjeni žirija ide u ruke Meše Baždarevića.
Nekadašnji kapetan Želje, jugoslovenske i bh.reprezentacije, te internacionalac u Francuskoj, koji se uspješno dvadesetak godina bavi trenerskim poslom, dobit će nagradu koja nosi ime jednog od najvećih trenera na jugoslovenskim, pa i evropskim terenima.
Specijalna nagrada koja nosi ime IVICA OSIM, nakon što ju je primio u Kaknju Sergej Barbarez, ide Meši Baždareviću. Sergeju se posrećilo, pa je postao selektor. Možda i Meši bude sretna.
Bit će tu još mnoštvo nagrada, a birat će se najbolji sportski novinari itd… Da publika ima pravo birati, pogotovo na USK-u nagradu bi sigurno dobio Nermin Stambolija Stamby, neumorni fotoreporter i promoter sporta u USK- i BiH, dobitnik brojnih nagrada izvan BiH.
Domaćin izbora najboljih u organizaciji Sportskog saveza BiH je Nermin Ogrešević, načelnik Cazina, koji je preporodio ovaj grad. Ogrešević je, što potvrđuju glasovi birača, najpopularniji političar u Krajini. Što je najbolja potvrda njegova dugogodišnjeg rada.
Manifestacija u Cazinu prilika je da za isti stol sjednu Irfan Durić, član izvršnog odbora i dopredsjednik NSBiH i Vlatko Glavaš. Koji je na slatkim mukama. Ima šansu iduće godine osvojiti još jedan politički mandat, ili će zajedno s Durićem i Hamdom Abdićem boriti se za prosperitet bh.nogometa.
S. R.