Na početku sezone Anđela Mitrović napustila je redove Radnika iz BIjeljine i napravila iskorak u svojoj karijeri potpisavši za Eminu iz Mostara.
Na kraju ove sezone kada sve sagledamo to se ispostavilo kao pun pogodak, jer na kraju je izabrana od strane igračica i trenera lige u Kristalnih 11 Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine za sezonu 2023-24. Mitrović igra na poziciji stopera, životna forma i sigurno se nećemo iznenaditi ako na adresu Emine uskoro stigne poziv Selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine, Selvera Hodzića.
Prva sezona profesionalnog rada za tebe u karijeri, komentar i kako si zadovoljna svojim igrama u ovoj sezoni?
Smatram da je iza mene jako dobra sezona u dresu Emine, ali isto tako smatram da uvijek može bolje, nastaviću da radim, da se zalažem i jedva čekam početak priprema za narednu sezonu.
Rad u ŽF/NK “Emini” Mostar je dosta drugačiji od drugih klubova. Prije nego što ću da dođem u Mostar, igrala sam još u Banja Luci, a nakon toga u Radniku iz Bijeljine, mogu slobodno da kažem da je ogromna razlika u radu, disciplini, odnosu prema klubu i velika mi je čast što sam dio ovakvom kolektiva.
Izabrana si od igračica i trenera u najboljih 11 ove sezone, koliko ti to znači i daje vjetar u leđa za budućnost?
Velika mi je čast što sam bila izabrana u najboljih 11 ove sezone i naravno vjetar u leđa za dalji rad. I ovim putem bih se zahvalila svima koji su glasali za mene, ali takođe veliku zahvalnost dugujem upravi kluba kao i igračicama.
Šta je presudilo da i naredne sezone ostaneš dio kluba iz Mostara?
Pa upravo ta profesionalnost, rad, disciplina i smatram da u ovom klubu mogu još mnogo da napredujem.
Šta za tebe predstavlja Emina?
Emina kao klub za mene predstavlja jednu jako zdravu sredinu. Klub u kojem možeš da napreduješ kao igrač, ali isto tako da izrasteš u dobru osobu, a pokazatelj je jako dobar rad sa mlađim uzrastima.
Igraš u životnoj formi, da li se nadaš uskoro pozivu u reprezentaciju BIH i šta bi to za tebe predstavljalo?
Za mene poziv u A reprezentaciju bi predstavljalo veliku čast i to bi bila nagrada mogu reći za sav moj rad i trud.




