Nakon što je prošao sve omladinske selekcije Zrinjskog i potpisao prvi profesionalni ugovor s klubom 2021. godine, Matej Šakota se ponovo vraća među Plemiće, javlja MeridianSportBH.
Talentovani 20-godišnji krilni napadač dolazi iz Slaven Belupa, za koji je upisao 55 nastupa i postigao pet golova. Nakon samo godinu dana provedenih u zagrebačkom Dinamu, gdje je prešao 2022. godine, Šakota se odlučio vratiti u klub u kojem je i započeo svoju fudbalsku karijeru.
Zrinjski i Šakota su postigli dogovor o saradnji, a njegov povratak se doživljava kao veliki korak ka budućnosti mostarskog kluba. S obzirom na mladost i potencijal, Šakota bi mogao igrati značajnu ulogu u narednim sezonama.




